evde saç boyama

Evde Saç Boyamanın Avantajları ve Dezavantajları

Evde Saç Boyamanın Avantajları ve Dezavantajları

Birçok kadın evde saç boyama konusunu gözünde büyütür ve kuaförlerde saatlerce beklemeyi tercih eder. Oysa evde saç boyamak hem zaman hem de para kaybını minimuma indiren bir işlemdir.

Üstelik oldukça basit olan saç boyama işleminde deneme yanılma ile saçlarınızı istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Bunun için kendinize zaman ayırmanız ve haftada en azından bir gününüzü saç bakımına ayırmanız riskleri de minimuma indirecektir. Örnek olarak saçınız siyahsa ve platin sarısına boyamak istiyorsanız, bir günde bunu başaramayacağınızı bilmeniz gerekecektir.

Saçlarınızı aşama aşama boyayarak, istediğiniz rengi elde etmek için kendi seçtiğiniz kalitedeki boyalarla rengarenk saçlar elde edebilirsiniz.evde saç boyama

Evde Saç Boyamanın Avantajları

Evde saç boyamayı tercih ediyorsanız, öncelikle bu durumun avantajlarını göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Avantajlar ve dezavantajlar birlikte değerlendirildiğinde kararınızı vererek, zaman ve para yönetiminizi farklı bir boyuta geçirebilirsiniz.

  • İstediğiniz kalitede boya kullanabilirsiniz. Kuaförlerin çoğu ucuz boyalar tercih eder. Ancak siz kendi saçınızı boyarken üstün kalitedeki boyaları satın alabilirsiniz.
  • Saçlarınız için ayırdığınız zaman 3/2 oranında azalır. Kuaföre gitme, bekleme ve saçınızı yıkama süreci 3-4 saatten 1 saate inecektir.
  • Saç boyasına en fazla 30 TL vererek kaliteli bir boya alabilirsiniz. Oysa bir kuaföre gittiğinizde en az 50 TL harcamanız gerekir.
  • Acil durumlarda saçınızı boyamak istediğinizde kuaförünüzün insafını beklemek zorunda kalmazsınız. Çünkü evde saç boyama işlemi ile 1 saatte hazır olabilirsiniz.

Evde Saç Boyamanın Dezavantajları

Elbette ki özellikle acemiler ve elinden her iş gelmeyenler için zor olacak olan evde saç boyamanın dezavantajları da vardır.

  • Yanlış boya alarak saçınızı farklı bir renge çevirebilirsiniz.
  • Tam olarak saçınızı boyayamazsanız ya da gereğinden az boya ile boyamaya çalışırsanız saçınızda dalga dalga alanlar olabilir ve tamamen boyanamayabilir.
  • Saçlarınızı sarıya boyamak isterken yakabilirsiniz.
  • Cildinizin kirlenmesine neden olabilirsiniz. Fazla boya kullanıp cildinizde leke bırakmasına yol açabilirsiniz.
  • Çok fazla boya yapıp saçınızı yıpratabilirsiniz.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

kedi gözü makyajı nasıl yapılır

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj birçok kadının vazgeçemediği bir tutku haline gelmiştir. Çok fazla kişi tarafından kullanılıyor olması da …