evde tırnak bakımı
evde tırnak bakımı

Evde Pratik Tırnak Bakımı

evde tırnak bakımı
evde tırnak bakımı

Tırnak bakımı sanılanın aksine sadece hanımların dikkat ettiği, özen gösterdiği bir şey değil; aynı zamanda erkek tarafından da son derece önemsenen bir konudur. Gerçekten de bir kişiyle konuşurken ilk dikkatimizi çeken şeylerden birisi de tırnaklardır. Bakımlı tırnaklar ile kendinizi daha özgüvenli ve iyi hissedeceğinizden şüpheniz olmasın. Pek çok güzellik salonunda manikür ve pedikür işlemi yapılsa da siz de evde kendi imkanlarınız ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Evde Manikür Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

manıkür için gerekli malzemeler
manikür için gerekli malzemeler
Evde manikür yapmak için gerekli malzemeler arasında ilk sırayı kaliteli bir tırnak makası ve tırnak törpüsü yer alır. Şekilli görünen tırnaklar için bu iki malzeme olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Tırnak eti itici ya da tırnak eti makası da kütiküllerden kurtulmanız için gerekli malzemeler arasında yer ini alıyor. Son olarak ellerinizi ılık suyun içerisinde bekleteceğiniz uygun bir kap, havlu ve nemlendirici krem ile siz de mükemmel görünen tırnaklara kolayca sahip olabilirsiniz.

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Bakımlı görünen tırnaklara sahip olmak için öncelikle “tırnak nasıl kesilmeli?” sorusunun cevabını öğrenmelisiniz. Tırnaklarınızı kısaltırken zarar görmemesi için duştan sonra tırnak makası ile kesebilirsiniz. Daha sonra tırnak törpüsü ile küt ya da oval istediğiniz şekli verebilirsiniz. Unutmamalısınız ki çok uzun tırnakları temiz tutmak zor olacaktır. Bakımlı görünen ellerin ilk sırrı da temiz görünmesidir. Tırnaklarınızı dilediğiniz boyda kısaltıp, törpü ile istediğiniz şekli verdikten sonra tırnak bakımı için diğer aşamaya geçebilirsiniz.

Tırnak Etlerinden Kurtulma Yolları

tırnak eti temizleme
tırnak eti temizleme
Tırnak etlerinin alınmaması veya geriye itilmemesi bakımsız bir görünümü de beraberinde getirmektedir. Tırnak etlerini düzenli olarak nemlendirebilir ya da ellerinizi ılık suda beklettikten sonra tahriş etmeden uygun araç ile geriye doğru itebilirsiniz. Tırnak etlerinden kurtulmak için kesme yoluna başvurmanız önerilmez. Bu işlem çok steril olmamakla birlikte tırnak etlerinin daha sık ve kısa sürede uzamasına yol açacaktır. Düzenli olarak tırnak nemlendirici ürünler kullanarak her an manikür yapılmış gibi görünen tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Doğal Tırnak Nemlendirici

Tırnakların güçlü uzaması ve sağlıklı görünmesi için mutlaka nemlendirmelisiniz. Tırnak nemlendirici ürünler piyasada satılsa da evde kendiniz ekonomik biçimde bunu yapabilirsiniz. Haftada birkaç kez limon ile tırnakları ovmak hem renginin beyazlamasına hem de yapısının güçlenmesine yardımcı olacaktır. Bununla birlikte zeytinyağı ile hem ellerinizi hem de tırnaklarınızı

 

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

kedi gözü makyajı nasıl yapılır

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj birçok kadının vazgeçemediği bir tutku haline gelmiştir. Çok fazla kişi tarafından kullanılıyor olması da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir