En İyi Mod Elektronik Sigara Modeli Vaporesso Revenger Mı?

Her yıl, dünyada e-sigara ile ilgili makaleler yayınlayan pek çok site içinde bulunduğumuz yılın en iyi e-sigara modelleri ile ilgili listeler hazırlarlar. Elbette, “en iyi e-sigara listesi” yapmak, çok yerinde bir tutum değil. Çünkü kimi için tek bir 18650 pille çalışan küçük ve performanslı bir box mod daha iyi bir seçimken, kimi için daha büyük ve güçlü mod elektronik sigara cihazları ideal seçim olabilir. Yine de bazı mod elektronik sigara modellerinin, 2018 veya 2017 Yılı listelerinde de yer aldığını söyleyebiliriz. Bu e-sigara cihazlarından birisi de Vaporesso Revenger. Peki 2019’ un en iyi mod elektronik sigara modeli Vaporesso Revenger mı? En iyiler listelerini değerlendirerek böyle bir çıkarımda bulunabilir miyiz? 

Vaporesso Revenger Nasıl Bir 220 Watt E-Sigara Kiti?

Vaporesso Revenger, pek çok e-sigara sitesinde Vaporessp Revenger 220W TC Kit adıyla yer alıyor. İki adet 18650 şarjlı pille çalışan mod elektronik sigara, 89 mm’ lik gövdesi ile çanta veya cepte kolayca taşınabilecek hafif bir mod olduğu için kullanışlı ve kadın kullanıcılar tarafından da kolayca kullanılabilecek bir elektronik sigara modeli. Maksimum 220 Watt güce çıkabilen Vaporesso Revenger, bu ve bunun gibi pek çok başarılı özelliğinden dolayı tercih edilen bir marka. OMNI Board 2.0 İşlemci seti bulunan Vaporesso Revenger’ ın gövdesi tamamen alüminyum malzemeden üretilmiş. Bu da, e-sigara cihazının küçük boyutlarına ek olarak aynı zamanda hafif de bir elektronik sigara olmasını sağlıyor.

Minimum 0.05 Ohm ile çalışabilen mod e-sigara cihazı, özellikle sub ohm / nargile içimi için tercih edilebilecek en iyi elektronik sigara modellerinden bir tanesi. Bypass, TCR, CCW, VW gibi farklı içim modlarında kullanılabilen elektronik sigara, gövdesi üzerindeki 0.96 inçlik OLED ekran üzerinden yaptığınız ayarlamaları görmenizi sağlıyor. Ekranın altındaki tuş takımı ile mod ayarlamalarını yapabiliyorsunuz. Gövdenin yan kısmındaki ateşleme düğmesi ideal boyutlarda ve yine gövde üzerindeki mikro USB girişi üzerinden elektronik sigara cihazını şarj etmeniz mümkün. 

Vaporesso Revenger Modelinde OMNI 2.0 İşlemci Seti kullanılıyor. Bildiğiniz gibi, Vaporesso Tarafından üretilen daha yeni ve ileri cihazlarda (Vaporesso Luxe gibi…) OMNI 4.0 İşlemci Seti kullanılıyordu. Ancak Revenger’ daki OMNI 2.0 İşlemci Seti de cihaza kullanıcı dostu pek çok özellik eklemiş. Bunlar arasında; gerçek zamanlı şarj göstergesi ve saat özelliği gibi fonksiyonlar bulunuyor. 

Gelelim Vaporesso Revenger Modelinde bulunan atomizer tank özelliklerine… Bir mod e-sigara cihazından söz ediyorsanız, atomizer tankların buhar kapasitesindeki rolünü kimse inkar edemez. Vaporesso Revenger yine Vaporesso Tarafından üretilen NRG Sub Ohm Tank ile çalışıyor. 26.5 mm çapındaki bu atomizer tank, 5 ML’ lik bir e-likit kapasitesine sahip olmasının yanında, 14 mm genişliğinde başarılı bir Delrin Ağızlık (Drip Tip) ile e-sigara deneyiminizi önemli ölçüde etkiliyor. Paslanmaz çelik ve pyrex cam malzemeden oluşan atomizer tank, 510 vidalama sistemine sahip ve tepeden doldurulabilen bir yapıya sahip. 

Saydığımız özellikler Vaporesso Revenger Kit için geçerli. Bildiğiniz gibi elektronik sigara kiti, tek satılan mod gövdeden farklı olarak size bir atomizer tank, yedek coil (bobin) ve parçalarla beraber ulaşır. Ancak diğer e-sigara kitlerinde olduğu gibi bu üründe de 18650 şarjlı piller kutu içeriğine dahil değil. 

Vaporesso Revenger 220W Ve Rakipleri 

Vaporesso Revenger’ ın sadece yurt dışında değil, ülkemizdeki kullanıcılar tarafından da çok sevildiğini söylemiştik. Küçük, hafif ve buhar performansı yüksek olan bu mod elektronik sigara modeli, sağlamlığı ve estetik tasarımı ile herkes tarafından “mod elektronik sigara” denilince akla ilk gelen modeller arasında yer alıyor. 

Ancak, Vaporesso Revenger tabii ki rakipsiz değil. Şu anda dünyada tercih edilen 220 Watt’lık en iyi mod elektronik sigara modelleri arasında başka cihazlar da dikkat çekiyor: SMOK T Priv 220 Watt, Innokin Proton 235 Watt, Halo Reactor Mega, SMOK GX350 TC gibi yüksek kapasiteli mod e-sigara cihazları, Vaporesso Revenger’ ın en dişli rakipleri arasında yer alıyor. 

 

Vaporesso Revenger Rakiplerindan Kısaca Söz Edelim

Yapılan pek çok listede 220W e-sigara cihazlarına ek olarak Eleaf Tarafından üretilen Eleaf Pico 100W gibi box mod cihazlar da bulunuyor. Ancak, bu cihazlar bize göre Vaporesso Revenger ile aynı klasmanda değiller. Çünkü watt kapasiteleri düşük olduğu gibi aynı zamanda tek bir 18650 pil ile çalışıyorlar. Bu bakımdan Eleaf Pico 100W Elektronik Sigara Kitinin, Vaporesso Revenger Modeliyle aynı listede yer alması bizce uygun değil. 

Bunun tersi de var elbette.. Örneğin Innokin Proton 235 Watt gibi cihazların watt değerleri daha yüksek. Bu listeye aynı zamanda SMOK GX350 TC Kit de dahil edilebilir. Peki Vaporesso Revenger alternatifleri gerçekten almaya değer elektronik sigara cihazları olarak karşımıza çıkıyorlar mı? 

SMOK GX 350 TC, 6.5 ML’ lik bir tankı bulunan ve adından da anlaşılabileceği üzere maksimum 350 Watt’ a kadar çıkabilen bir mod elektronik sigara modeli. 24.5 mm’ lik TFV8 Atomizer Tank, SMOK GX 350 TC’ nin yüksek buhar sağlamasındaki en önemli etmenlerden bir tanesi. Ancak maksimum watt seviyesi, SMOK GX 350 Watt’ ın Vaporesso Revenger için başarılı bir rakip olmasını sağlamıyor. Çünkü 260 watt gibi yüksek seviyelerde özel coil (bobin) kullanmanız gerekiyor. Bununla beraber cihaz 4 adet 18650 pil ile çalışıyor. Yani karşınızda Vaporesso Revenger gibi performanslı ve küçük boyutlu bir mod yok. 

Innokin 235 Watt ise, yüksek watt değerine karşın 3.5 ML’ lik tank kapasitesi ile Vaporesso Revenger’ ın ne yazık ki gerisinde kalıyor. Yine de ideal boyutları ve büyük ekranı ile Vaporesso Revenger’ ın en yakın rakibi olarak Innokin 235 Watt görülebilir. Yine de Innokin Markalı e-sigara ve coil ürünlerinin ülkemizdeki satışı çok sınırlı. Ancak Vaporesso Revenger Türkiye’de de çok sevildiğinden böyle bir durum söz konusu değil. 

SMOK T Priv, Vaporesso Revenger’ ın en yakın rakiplerinden bir tanesi; 5 ML’ lik SMOK TFV8 Tank, büyük ateşleme tuşu gibi özelliklere sahip olan SMOK T Priv, ne yazık ki tasarım olarak Vaporesso Revenger kadar esnek değil. Çünkü bu mod elektronik sigara modelinde mod ekranı, atomizer tankın hemen dibinde bulunuyor ve oldukça küçük. Her ne kadar ekran OLED taknolojisini kullansa da Vaporesso Revenger’ ın büyük ve kolay görünen ekranı ile rekabet edebilecek bir gösterge ekranından ne yazık ki söz edemiyoruz. Yine SMOK H Priv de 220 Watt’lık bir rakip olmasına karşın benzer bir tasarım eksikliği ile Vaporesso Revenger’ ın gerisinde kalıyor. 

2019’ un 220 Watt Mod E-Sigarası: Vaporesso Revenger

Son olarak; SMOK Alien 220W ise, eski bir mod modeli olduğu için Vaporesso Revenger’ ın gerisinde kalıyor. Yani tüm bunlardan çıkarılacak sonuç net; 2019’ un en iyi 220 Watt Modu Vaporesso Revenger. Şimdi sıradaki soru; orijinal ve şişirilmiş fiyat etiketi olmayan bir Vaporesso Revenger’ı nereden alacağız? Elbette ki premium likit, e-likit ve diğer e-sigara modellerini aldığınız yerden yani Elektroniksigarashop.org adresinden. Sitedeki tüm Vaporesso ürünlerinin orijinal olduğunu da ekleyelim. Hepinize bol buharlı günler..

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Su Sebili Temizliği

Su Sebil Temizliği insan sağlığının etkili şekilde korunabilmesi ve sağlıklı temiz tüketilebilir suya erişim sağlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir