en iyi güneş koruyucu krem

En İyi Güneş Koruyucu Krem Hangisidir?

Güneş, tüm canlılar için hayati önem taşıyan bir gök cismidir. Çeşitli kemik hastalıklarından korunma, cilt problemlerinden kurtulma gibi konularda güneşin ve güneşlenmenin önemi daha iyi anlaşılmaktadır. Fakat her durumda olduğu gibi güneşin de yararları yanında zararları bulunmaktadır. Bu zararlar güneşteki çeşitli ışınlar ile alakalıdır. Bu ışınlara gereğinden fazla maruz kalmak çeşitli cilt rahatsızlıklarına ve güneş kaynaklı burun kanamalarına, bayılmalara sebep olabilmektedir. Bu durumdan en fazla etkilenen insanlar ise yazlık yerlerde tatil yapan ve güneşlenen, güneş altında çalışmak zorunda olan kişilerdir. Bu kişilerin mutlaka bir güneş kremi kullanarak güneşin zararlı ışınlarından korunması gerekmektedir. Peki piyasada birçok güneş kremi varken bunların arasından hangisi seçilmeli? Bu yazımızda en iyi güneş koruyucu kremlerden bahsedeceğiz.

  • Shiseido Wet Force Güneş Kremi: Bu güneş kremi Shiseido markasının güneş korunması sağlamak için geliştirdiği yeni bir seridendir. Serinin en önemli özelliği ise su ile teması olduğu zaman kremlerin etkisinin daha fazla artmasıdır. Oldukça dayanıklı bir güneş kremi olan Wet Force güneşin zararlı ışınlarından korunmak isteyenler için işe yarar bir kremdir. Wet Force yaş sınırı koymadan her yaştaki insanın yararlanabileceği bir şekilde üretilmiştir ve deniz suyu, ter, havuz suyu gibi faktörlerden etkilenmemektedir. Ayrıca SPF30, SPF50 ve SPF50+ şeklinde çeşitleri de bulunmaktadır. Özellikle orta yaştaki insanlar için yaşlanma karşıtı etkisi bulunması da kremin tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır.en iyi güneş koruyucu kremler
  • Chenot Suncare Güneş Kremi: Chenot Suncare kremin de anti-aging etkisi bulunmaktadır. Kremin yağlanma yapmayan ve kolay bir şekilde vücuttan içeri emilebilen yapısı diğer kremlere göre avantaj sağlamaktadır. Ayrıca kremi kullanmadan önce herhangi bir nemlendirici kullanılmasına da gerek kalmıyor çünkü Chenot Suncare nemlendirme özelliği bulunduruyor. Bu güneş kremini tercih edecek olan kişiler SPF30 ya da SPF50 kremlerden birisini tercih ederek güneşin zararlı ışınlarından korunurken aynı zamanda cildin elastik yapısını da koruyabilirler. Güneş kremi sonrasında bakım losyonu isteyenler de yine aynı serinin güneş bakım losyonunu kullanabilirler.
  • SkinCeuticals Mineral Eye UV Defent Güneş Kremi: SkinCeuticals Mineral Eye UV Defent güneş kremi diğer kremlerden daha farklı bir işlev görüyor. Adından da anlaşılabileceği gibi bu krem vücuttan ziyade göz çevresi için üretilmiş olan bir güneş kremidir. Kremin içinde paraben bulunmaması ve göz çevresi için özel olarak üretilmiş olması onu oldukça cazip kılıyor. SkinCeuticals Mineral Eye UV Defent herhangi bir cilt tipine göre değil tüm cilt tiplerine uyum sağlayabilecek bir güneş kremidir. Krem sürüldüğü an göz çevresi ile aynı rengi alarak ton ayarlaması yapılması ile de uğraştırmıyor. Bunun haricinde makyajdan önce göz çevresi için baz olarak da kullanılabiliyor. Eğer siz de sadece göz çevrenizin hassas korumasını sağlamak için bir güneş kremi arıyorsanız SkinCeuticals Mineral Eye UV Defent bu konuda size yardımcı olacaktır.
  • RoC Soleil Protect Güneş Kremi: Bu krem de en iyi güneş koruma kremleri arasında yer alabilecek olan oldukça kaliteli ürünlerdendir. RoC’un bu serisinde yüksek dereceli güneş koruması isteyen ve aynı zamanda cildi besleyen bir güneş kremi arayan kişiler baz alınmıştır. Aynı zamanda yaşlanma karşıtı etkisi de bulunan bu krem kullanışlı şişesi ile tüm yıl kullanılabilir bir üründür. Ayrıca hem yüz hem de vücut için farklı seriler bulunmaktadır. Siz de yüksek dereceli güneş koruması için RoC’un bu serisinden faydalanabilirsiniz.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

kedi gözü makyajı nasıl yapılır

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj birçok kadının vazgeçemediği bir tutku haline gelmiştir. Çok fazla kişi tarafından kullanılıyor olması da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir