Elektrikli Bisiklet Kiti Ne İşe Yarar?

Elektrikli bisiklet günümüzde en çok tercih edilen bisiklet modelleri arasındadır. Daha kolay bir sürüş tecrübesi sunması ve sürücüsünü yormaması nedeniyle gittikçe popüler olmaktadır. Bu sistem elektrik motorundan da güç alarak kişilerin üzerindeki yükü azaltır. Bir pedal 3-4 pedal gibi bir güç sağlar. Böylece 1 saatte gidilen mesafe de artar.

Günümüzde birçok kişi bu modelleri inceleyerek, bir tane edinmek ister. Elektrikli bisiklet kitleri de burada devreye girer. Burada yerden yükseklik, sele boyu, direksiyon-sele mesafesi gibi şaseye dokunulmaksızın bazı aksamlar eklenir. Böylece yıllardır kullanılmayan bir bisiklet bile elektrikli bisiklete dönüştürülür.

Eğer böyle bir bisikletiniz varsa gerekli bakım işlemlerini yaptıktan sonra kit alarak takabilir, ardından üstün sonuçlar alabilirsiniz.

Elektrikli Bisiklet Kitleri Neden Kullanılır?

Bisiklet sürücülerinin bildiği üzere her ne kadar eğlenceli bir spor da olsa, kısa sürede büyük yorgunluğa neden olur. Ayrıca dik yokuşları çıkmaya gelindiğinde büyük zorluklar yaşanır. Tek bir yokuş bile kişiyi kısa sürede tüketebilir.

Elektrikli bisiklete dönüştürme kiti bu gibi durumlarda size yardım eder. Böylece bir yokuş ne kadar dik olursa olsun, rahat ve yorulmadan sürüş zevki bulabilirsiniz. Eğer daha uzun süre yorulmadan dolaşmak istiyorsanız yeni bir tecrübe bulabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken farklı modeller arasından tercihte bulunmadır. Burada yetersiz bir tercih yapmak daha düşük performans almanıza neden olur.

Elektrikli Bisiklet Kitleri Nasıl Seçilir?

Elektrikli bisiklete dönüştürme kiti seçimi düşünülmeden yapılmamalıdır. Burada öncelikle bulunduğunuz konumdaki şartlar dikkate alınmalıdır. Örneğin çok düşük watt güç veren bir kit, dik yokuşlu bir yerde istenen sonucu vermeyebilir. Eğer bulunduğunuz yerde bu tür coğrafi şekiller yoğunsa verimde düşüklük yaşanabilir.

Bu bakımdan size dört farklı temel kit sunulur. Hepsi farklı güç sağlamakta olup, seçeneklerimiz şöyledir;

  1. 36 volt 350 watt
  2. 48 volt 500 watt
  3. 48 volt 1000 watt
  4. 60 volt 3000 watt

Bunların hızı km/h ölçüsünde 30’dan, 80’e kadar seçenekler sunulur. Hepsi farklı özelliklerde olduğu için ihtiyacınıza göre tercihler yapılmalıdır.

Site adresi: https://elektriklimotor.com.tr/bisiklet-donusum-kiti/

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Gebze’nin Her Noktasına Aynı Gün Protherm Servisi

Çağımızda ulaştığımız yaşam standartlarını sağlayan pek çok mühendislik ve teknoloji harikası bulunuyor. Artık birer vazgeçilmez …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir