Dünyanın En Huzurlu 10 Şehri

İnsanlar genellikle hayatlarını sürdürmek için yaşayacakları şehri tercih ederken oranın güzelliğinin yanı sıra huzurlu bir yer olmasını ve refah düzeyinin yüksek olmasını ararlar. Eğer ki yaşadığınız yer gerçekten huzurlu bir yer ise oranın dünyanın neresinde olduğunun aslında hiç de önemi yoktur. Bizim için hayatımızın güzel geçmesi, ilişkilerimizin düzeyinin seviyeli ve güzel olması mutlu olmamız için yeterlidir. Aslında bu durum kesinlikle yaşamış olduğunuz ülkenin ekonomik düzeyiyle de bire bir ilişkilidir.

Dünyada bir araştırma yapılmış ve bu araştırmada 162 ülke incelenmiş araştırmaya göre dünyanın en mutlu ve huzurlu ülkesi aranıyormuş, bunların içerisine bizim ülkemiz ilk 100’e dahi girememiştir. Şimdi peki merak ettiniz mi bu ülkeleri, buradan 162 ülkeyi saymak tabii ki sizi sıkacaktır ama biz sizin için bu ülkelerden ilk 10’a giren sıralamayı değerlendirebiliriz.

1.Hollanda

Dünyanın en huzurlu ülkesi olarak Hollanda seçilmiştir. Bugün dünyada Hollanda’nın pahalı bir ülke olduğu bilinir ancak bu ülkede yaşayan insanlar oldukça eğlenceli ve huzurludurlar.

2.Slovakya

Burası Hollanda’ dan sonra dünyanın ikinci huzurlu ülkesidir. Slovakya aslında tarihi bir öneme de sahip ülkedir. Çekoslovakya’nın da bir parçası olarak yer almaktadır.

3.Portekiz

Portekiz sıralamada üçüncü olarak yer almaktadır. Konum itibariyle bahsedersek Avrupa’nın güneybatısındadır. İber yarımadası üzerinde bulunuyor. Avrupa kıtasının da batısındadır.

4.Almanya

Almanya dördüncü sırayı almıştır. Ülkede bir çok Türk vatandaşı da bulunmaktadır. Aslına bakılırsa Almanya sıkı ve düzenli bir işleyişe sahip olan ülkedir.

5.Bhutan

Güney Asya’nın bir ülkesidir. Ve aslında ülke tamamen karmaşık bir yapıya da sahiptir. Etnik bir yapısı vardır. Ülkenin yarısını Bhutan’lılar daha sonra Nepal kökenliler ardından da yerliler gelmektedir.

Avusturalya

Avusturalya pahalı bir ülkedir ancak kişi başı milli geliri de bir hayli yüksektir.

Slovenya

Yeşil doğası insanı gerçektende büyüler. Yeşilliği ile insana huzur verir.

İrlanda


Muhteşem manzaralara sahip bu kuzey ülkesinde ayrıca eğitime oldukça büyük önem verilir. 6-14 yaş arasında eğitim ücretsizdir.

İsveç

Eşitlik ilkesine büyük önem verdikleri için bu özellikleri onları huzurlu bir ülke yapmıştır.

Çek Cumhuriyeti

Ülke tamamen turizm cennetidir. Tarih kültür ve sanayisi de bir o kadar değerlidir.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

japonya kiraz çiçeği festivali

Kiraz Çiçeği Festivali – Japonya

Japonya, kiraz çiçeği festivalleri için dünya çapında bilinir. Japonyada, hanami olarak bilinen, kiraz çiçeği festivali Japonya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir