Diş etinde iltihap ve diş eti çekilmesinde yapılacak bitkisel tedavi nedir ?

Diş etinde iltihap ve diş eti çekilmesinde yapılacak bitkisel tedavi nedir ?

Bu durumda her uzman bir tedavi önermektedir. Her kez bilir çörek otu ne kadar faydalı bir bitkidir. Çörekotu bu hastalıkta birinci sırada yer alıyor. Taze öğütülmüş olarak 1 yemek kaşığı kadar taze çörekotu tohumu olacak ve 1 tatlı kaşığı kadar da ayçiçeği yağı (sadece ayçiçeği yağı) birlikte karıştırın. İyice bir karıştırdıktan sonra bir pet şişeye boşaltarak 2 saat güneş almayan rutubetsiz bir ortamda bekletin. Ve Sonra yağ üste çıkacaktır. Sonra şişeyi aşağı-yukarı hızlıca çalkalayın. Sonrada ise 6 saat güneşli ortamda bekletin. Ve çörek otunun posası çıkacaktır. Yağ ile çörek otunun posası üste olacaktır. Pet şişeyi yarıdan kesin. Ve bir kaşıkla o üsteki tabağı alın.Geri kalan çörek otunun özünü ağzınıza alarak gargara yapınız. Yaklaşık 3-4 dakika gargara yapınız. Ve sorun çözülecektir.

2. Kolay yöntem;

Çörek otunu hafif ısıtınız. Sonra  ayçiçeği yağı ile karıştırın sonra biraz ısıtınız ama yaş ısınmadın.Sonra soğumaya alın ve sonra gargara yapın.

Ama faydalı yöntem 1. Yöntemdir. 2. Yöntem vakti ve imkanı olmayanlar için söylenmiştir. Fazla bir faydası yoktur. Birinci yöntem yaklaşık 12 saatte hazırlanmaktadır. Ama kesin çözüm olarak belirlenmiştir. Et çekilmelerinde kullanılanınca hemen çözüm verdiği görülmektedir.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

hametan krem yüze sürülür mü

Hametan Krem Yüze Sürülür mü?

Hametan krem yüze sülür mü? Şimdiye kadar hametan kremin bu faydalarını duymadıysanız, bu güzel kremin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir