Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Diş beyazlatma işlemi dişlerin yapısına işlemiş renk verici şeylerin temizleme işlemine diş beyazlatma işlemi denir. Bu işlem bir klinikte bir hekim tarafından yapılan ve dişlerin ön yüzeylerinde bulunan bakteri ve bakteri plaklarını ve diş taşı temizliği ile mümkünse karıştırılmaması gerekilir.

Beyazlatmada başarılı olabilmek için öncelik olarak bir hekim tarafından diş taşı temizliğinde bulunulmalıdır. Günümüz teknolojisinde ve imkanlarında klinikte ve evde uygulanan iki çeşit beyazlatma işlemi vardır.

Klinikte yaptırdığınız beyazlatma işleminde hemen sonuca varmaktasınız. Lakin evde yapılan beyazlatma işleminde dişlerin tüm yüzeylerinin temizlendiğinde ağızdan alınan ölçüler laboratuarda  saydam bir taşıyıcı plak hazırlanır. İyi hazırlanmış bir plakta diş beyazlatma için uygulanan jel için özel yerler ayrılmış durumdadır. Beyazlatma işleminde kullanılan özel ilaç setleri vardır. Taşıyıcı kalıpta hazırlanmış halde olan bu öze yerlere enjekte edilerek ağzınıza uygulanır.Gün içinde ortalama 6 ile 8 saat takılır. Ama uzmanların her zaman tavsiyesi uyku halinde iken kullanmanız. Beyazlatma işlemini

Herkes üzerinde uygulandığı ama son yıllarda hamile yada emziren kadınlarda imkansız olduğu ve çocuklarda bu çalışmalarının yapılmadığı saptandı. Ama bu konuda çok iyi hizmet veren kurumlar güçlüklede olsa bu işlemi hamile kadın ve çocuklar üzerinde etkili bir çalışma yapabiliyorlar. Peki ya dişlerimizi beyazlattıktan sonra eski haline dönecek mi? Bunu herkes sormakta ama yapılan gözlem ve takipler sonunda düzenli bakım ile tedavilerin %90 çapında bir başarı göstermiştir.

Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

hametan krem yüze sürülür mü

Hametan Krem Yüze Sürülür mü?

Hametan krem yüze sülür mü? Şimdiye kadar hametan kremin bu faydalarını duymadıysanız, bu güzel kremin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir