dermaroller nedir

Dermaroller Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dermaroller son zamanlarda kullanımı artmış olan bir cilt sorunları tedavisi yöntemidir. Saç sorunları, gözaltı morlukları ve cilt sorunlarında kullanılabilen bu yöntem, dönen silindir şeklindeki bir alet yardımı ile yapılır. Üstünde küçük iğneler bulunan bu alet cilt üzerinde küçük delikler açarak deri altına etkin maddeler göndererek kremlerin daha fazla etki göstermesi sağlar.

Çatlayan, kırışan, yaşlanan ve kuruyup hasar gören cilt yüzeyini başarıyla onaran ve sıklıkla kullanılan bu yöntem, pek çok bölge için kullanılmasının yanı sıra daha çok yüz bölgesi için kullanılır. Dermaroller ‘in sağladığı faydalar göz önünde bulundurulduğunda;

  • Yaşlanma etkilerini yok etmesi,
  • Selülit oluşumunu engellemesi,
  • Sivilce izlerini yok etmesi,
  • Yıpranmı ve hasar görmüş cilt hücrelerini yenilemesi,
  • Kan dolaşımını hızlandırması,
  • Ölü hücrelerden arınılmasını sağlaması,
  • Yüz üstüne sürülen kremlerin daha etkin olmasını sağlaması,

Gibi etkenlerden söz etmek mümkün olur. 192 adet mikro boyutlarda iğneye sahip olan Dermaroller uygulandığı bölgede küçük tahrişler oluşturarak bu bölgedeki derinin yenilenmesi sağlar ve cilde uygulanan kremlerin daha etkin olmasını sağlar.dermaroller nedir

Dermaroller Nasıl Kullanılır?

Dermaroller evde kullanılabilecek bir alettir. Ancak ilk denemede biraz can yakacağından zorluk yaşanması riski fazladır. Ayrıca aşırıya kaçmadan kullanmak da ilk etapta dikkat edilecek detaylardandır. Bu noktada ilk yaptırma aşmasında bir kliniği tercih etmek akıllıca olacaktır.

Dermarollar’ın kullanım aşamasında hissediliyor olan acıyı hafifletmek için kimi kremlerin de kullanılması ilk aşamada tavsiye edilen bir durumdur. Eğer evde kendi başına yapılan bir işleme söz konusu ise meydana gelebilecek ufak kanamaların önlenmesi için batikon bulundurmakta da fayda vardır.

Tüm dünyada uygulanan bu yönteme başlanmadan önce cildin mutlaka temizlenmesi gerekir. Alet sayesinde ciltte binlerce delik açılacağından temiz bir yüzeyin olması çok gereklidir. Ayrıca Dermaroller’ın silindir ciltte baskı yapılmadan gezdirilmeli ve uygulama bittikten 1 saat sonra hafif nemlendiriciler kullanılmalıdır. İşlem bittikten sonra bir süre güneşe çıkılmaması ve aminoasit içeren ürünlerin kullanılması da verilecek tavsiyeler arasında yer almaktadır.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

hametan krem yüze sürülür mü

Hametan Krem Yüze Sürülür mü?

Hametan krem yüze sülür mü? Şimdiye kadar hametan kremin bu faydalarını duymadıysanız, bu güzel kremin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir