Çengelli iğneler ile basit bileklik nasıl yapılır?

Aksesuarlarınızı dışarıdan almıyor, onlara para vermeyi sevmiyor ya da kendi aksesuarlarınızı kendiniz yapmayı seviyorsanız biraz çengelli iğne ve boncukla yapabileceğiniz harika bir tasarım örneğimiz var. Gören herkesi kendinize hayran edeceksiniz. Çengelli iğneler ile yapacağınız bu şık tasarımlar hem oldukça basit hem de yaparken zevk alacağınız hoş bir hobiniz olacak. Boş vakitleriniz de kendi kendinize otururken bir yandan takınızı yapın bir yandan günün stresini hobiniz sayesinde atın. Neredeyse hiçbir masrafı olmayan bilekliğin yapımı da oldukça kısa. Saatlerce zaman harcamanıza gerek olmadan bir sürü takınız olabilir.
Kullanacağımız malzemeler:
Yeteri kadar çengelli iğne
Farklı renklerde boncuklar
Dış çeperi için kalın iplik ya da yumuşak metal
Yapımı:
Çengelli iğnelerimize farklı renklerde olan boncuklarımızı sıralıyoruz. Her bir çengelli iğnemiz için aynı işlemi tekrarlıyoruz.

çengelli iğneden bileklik yapımı 1

Ardından yapmış olduğumuz çengelli iğnelerimizi daha önce bileğimize uygun ebatlarda kesmiş olduğumuz paralel konumdaki iki ipe ardışık bir şekilde resimdeki gibi sıralıyoruz.

çengelli iğneden bileklik yapımı 2
Artık bilekliğimizin son aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Çengelli iğnelerimiz bittikten sonra ipleri bağlayıp fazları kesiyoruz. İşte buda son hali.

çengelli iğneden bileklik yapımı 3

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Akrilik Boya İle Tablo Resim Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda öz abim tarafından akrilik boya ile yapılan tablo resimlerin nasıl yapıldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir