Bulaşık Makinesinden Çıkan Bulaşıkların Çok Fazla Çizilmesi

Her geçen gün gelişen teknolojinin getirmiş olduğu yenilikler ile birlikte artık yaşam alanlarında yüksek konfor standartları yakalanabiliyor. Bu standartların oluşturulmasında beyaz eşya grubu teknolojik ekipman ve ürünlerin önemli rolü bulunuyor. Özellikle bulaşık makineleri bu aşamada oldukça önemli bir rol üstlenmektedir. Bulaşık makineleri sayesinde hemen hemen herkes için evdeki en zor işlerden birisi olarak görülen bulaşık yıkama modern bir hale dönüşüyor. Bu nedenle de bulaşık makinesi kullanımı her geçen gün daha da yoğunlaşıyor. Ancak teknik altyapıya sahip mekanik ve dijital sistemlerin muhteşem uyumluluğunu sunan bulaşık makinelerinde çeşitli sorunlarda yaşanabiliyor. Bulgurlu Arçelik Servisi merkezimizde bulaşık makinelerinin bulaşıkları çizmesi yönünde ciddi şikayetler en fazla görülen bildirimler arasında bulunuyor.

Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Nasıl ve Neden Çizer?

Bulaşık makinesinde yıkanan tüm bulaşıklar, özel fıskiyeleri ile basınçlı su gördüğünden yüksek su sıcaklıkları ile birlikte tamamen hijyenik hale gelir. Bu şekilde tamamen hijyenik olması aşamasında birden fazla aşamadan geçer. Bu nedenle de bulaşık makinesinin bulaşıkları çizmesi noktasında birbirinden farklı pek çok husus söz konusu olabilmektedir. Uzman teknikerlerimiz tarafından Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezine gelen bu yöndeki şikayetler için temel olarak;

Hatalı bulaşık makinesi deterjanı kullanımı,

Bulaşık makinesi sepetinde bulaşıkların hatalı yerleştirilmesi,

Bulaşık makinesinin tuz hanesinin kapatılmış olması,

Şeklindedir. Bu tip hususlar bulaşıkların makinede yıkandığında çizilmesine neden olabilmektedir. Söz konusu olasılıklar profesyonel müdahaleye gerek olmadan çözüme kavuşturulabilecek sorunlardır. Bu nedenle de profesyonel bulaşık makinesi servis desteği alınmadan evvel, bu hususların gözden geçirilmesi tavsiye edilmektedir.

Acıbadem Arçelik Servisi uzman teknikerleri, bu hususlara ilişkin yapılan düzenlemeler ile çözüm sağlanamaz ise makinenin iç aksam parçalarında ortaya çıkan teknik arızanın onarımını yerine getirmektedir. Bunun içinde bulaşık makinesinin fıskiyelerinin yerinden çıkıp, çıkmadığını, bulaşık makinesi tuz ve parlatıcı haznelerinin doğru şekilde devreye girip, girmediğini kontrol etmektedir. Bu parçalarda tespit edilecek herhangi bir teknik arızanın en hızlı şekilde çözüme kavuşturulması için uzmanlarımız tarafından orijinal Arçelik yedek parçaları ile değişim sağlanmaktadır. Böylelikle yeniden ilk günkü performans kalitesinde kullanımının sürdürülebilmesi sağlanabilmektedir.

 

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Su Sebili Temizliği

Su Sebil Temizliği insan sağlığının etkili şekilde korunabilmesi ve sağlıklı temiz tüketilebilir suya erişim sağlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir