Brother Fax 1840C

Brother Fax 1840 C Nasıl

Brother Fax 1840C
Brother Fax 1840C

Merhaba teknoloji severler,

Bu yazımda sizlere Brother Fax 1840 C makinası hakkında izlenimlerimi ve kullanıcı yorumlarını aktarmak istiyorum.

Brother 1840 C, bir çok fonksiyonu içerisinde barındırıyor. Bu makinayı aynı anda Fax, Fotokopi ve yazıcı olarak kullanabiliyorsunuz.

Bu kadar çok fonksiyon bir arada bulunmaz nimet aslında. Çünkü bir ofisiniz varsa veya evinizde kullanıyorsanız bütün özelliklerini kolaylıkla kullabilirsiniz.

Brother 1840 C Fax özelliği:

Herhangi bir fax makinasından farklı birözelliği yok. Üst kapağın olduğu yere faxlamak istediğiniz kağıdı koyup fax çekebilirsiniz.

Brother 1840 C Fotokopi özelliği:

Brother Fax 1840 C Sarı Kartuş
Brother Fax 1840 C Sarı Kartuş

Faxgönderme işlemini yaptığınız yere fotokopisini çekmek istediğiniz kağıdı koyup iki seçenekli olmaz üzere fotokopiyi çekebilirsiniz.

Nedir bu seçenekler; fotokopiyi mono copy düğmesine basarsanız evrak renklide olsasiyaz tonlu çeker. Colour copy seçeneğini seçerseniz renkli olarak çekersiniz. Bu güzel bir özellik.

Brother 1840 C Yazıcı özelliği;

Gelelim bu özelliğine. Bence en güzel özelliklerinden birisi bu. Çünkü bu yazıcıda da bulunan püskürtmeli sistem diğer yazıcılardaki sistemle aynı ama bunda çıktı aldığınız sayfa sayısı çok fazla. Çünkü Yazıcının sağ tarafında bulunan 4 adet renk mürekkep haznesi, çok fazla sayıda çıktı almanıza yarıyor.,

Brother 1840 C bu yönden gerçekten çok başarılı. Kartuşların mürekkep hacimlerinin fazla olması da büyük bir avantaj sağlıyor. Normalde diğer yazıcılarda uzun süre çıktı almadığınızda baskı kafalarında kuruma yapıyor. Ancak Brother 1840 C kafa teknolojisi çok gelişmiş olduğundan böyle bir sıkıntı yok.

Mürekkep kartuşları bittiğinde dolum yapılıyor mu gibi bir soru geldiğinde cevabımız evet. Dolum yapılabiliyor ve buda maaliyeti ve çıktı aldığınız sayfa sayısını arttırıyor.

Brother Fax 1840 C Mavi Kartuş
Brother Fax 1840 C Mavi Kartuş

Brother 1840 C bana göre alınıp uzun süre kullanılabilecek bi hem fax, hem fotokopi hemde bir yazıcı.

Gelelim bana göre tek eksik yanına;

Hem kendim hemde diğer kullananlardan aldığım yorumlar ve kendi izlenimlerimden oluşan bir noksanlığa.

Brother 1840 C kartuşlarının oturduğu hazne çok basit bir mekanizmaya sahip. Dolum yapıp rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak haznenin al kısmında mürekkebin baskı kafasına giden küçük borucukların alt kısmı ne yazık ki ince ve şeffaf bir naylondan yapılmış. Buda kartuşları her söküp takdığınız da o naylonun zedelenmesine ve dolum yaptığınız mürekkebin boşa akması ve doğal olarak baskı kafasına giden mürekkebin kesilmesine neden oluyor.

Brother Fax 1840C
Brother Fax 1840C

Brother 1840 C de oluşan arızanın giderme yolu o mekanizmayı yenisiyle değiştirmek ama kalıcı çözüm ise alt kısmına yumuşak sünger tarzı birşey koyup naylonun delinmesini önlemek.

Onun haricinden sorunsuz bir ürün.

Her türlü arızasında kolaylıkla söküp kendiniz yapabilirsiniz. Ben en ince kısmına kadar söküp (baskı kafaları tübingler herşey dahil) geri topladım.

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Brother 1840 C ile ilgili her türlü sorun, arıza veya diğer konularla ilgili yorum ve sorularınızı bekliyorum.

 

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Mini Basit Fm Verici Yapımı bc550 Transistörlü

Merhaba elektronik sever arkadaşlar, Bu yazımda sizlere bc550 NPN transistörü ile yapılan çok basit fm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir