Bebeklerde Pişiği Nasıl Önleyebiliriz?

pisik_icin_pudra_kullanmayinMerhaba Sevgili Anneler,

Bebeklerin idrar ve dışkısı hassas ciltlerinde tahrişe neden olur. Bu nedenle bezi sık değiştirilmelidir. Alt değiştirmede alkol ve sabun içeren temizleme mendilleri kullanılmamalıdır. En ideali bebeğin kirlenmiş altını
su ve bebek sabunu ya da şampuanıyla yıkamak ve sonrasında kurulamaktır. Alternatif olarak ılık suyla ıslatılmış pamuk kullanılarak da temizlenebilir. Pamukla temizleme sırasında bebeğin cildine bastırılmamalı yumuşak hareketlerle silinmelidir. Bebeğin altı açıldığında 10-15 dakika açık bırakılarak cildinin hava alması sağlanmalıdır. Günümüzde çocuk sağlığı uzmanları talk pudrası kullanımını önermiyorlar. Bunun yerine vazelin gibi yağlı bir krem kullanılarak idrar asidinin cilde teması büyük ölçüde engellenebilir. Bebeğin bezi çok sıkı bağlanmamalı ve alt bezinin üstüne sızdırmayı önlemek için sentetik giysi veya külot giydirilmemelidir.

Pişik kremleri pişik oluştuktan sonra kullanılmalı ve pişik kremlerine rağmen 3-4 günden sonra geçmeyen pişiklerde doktorunuza başvurmalısınız.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

pişik kremi pişik tedavisi

Pişik Kremi nedir? Nasıl kullanılır?

PİŞİK KREMİ NEDİR? BEBEK VE YETİŞKİNLER İÇİN PİŞİK KREMLERİ Hemen hemen büyükten küçüğe herkesin zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir