Avokadonun faydaları nelerdir
Avokadonun faydaları nelerdir

Avokadonun faydaları nelerdir (Avokado zayıflatırmı)

Avokadonun faydaları nelerdir
Avokadonun faydaları nelerdir

Özellikle son dönemlerde avokadonun adını sıklıkla duymaya başladık. Avokadonun faydaları nelerdir anlatarak bitiremeyiz. Pek çoğumuz beslenme planımıza avokadoyu eklemeye başladı bile! Peki, “avokado nedir, avokado nasıl yenir?” sorularının cevabını biliyor muyuz? Yeşil renk kabuklarıyla dikkat çeken avokado meyvesi büyük çekirdeklidir ve pek çok faydası bulunmaktadır. Farklı lezzetli avokado tarifleri ile siz de bu meyvenin faydalarından yararlanabilirsiniz.

Avokadonun Olgunlaştığını Nasıl Anlarız?

Tada gelip yenmesi için avokadonun olgunlaşması gereklidir. Henüz olgunlaşmamış ve sert olan avokadonun tadının lezzetli olduğunu söylemek mümkün değildir. Hatta pek çok kişi olgunlaşmadan tadım yapıp daha sonra da bu tekrar denememiştir. Özellikle ülkemizde her gün avokado yemek yaygın bir alışkanlık değildir. Bunun en önemli nedenlerinden biri yanlış tarifler denemek ve olgunlaşmadan tadım yapmaktır.

Cinsine göre bazı avokadoların olgunlaştığında kabukları kahverengileşir. Genellikle oda sıcaklığında birkaç günde olgunlaşan avokado yumuşamaya başlar. Parmağınızla dokunduğunuzda yumuşamış olduğunu anlayabilirsiniz.

Avokadonun Yararları

avokado zayıflatırmı
avokado zayıflatırmı

-Son derece zengin vitamin ve mineraller içeren avokado besleyici değeri yüksek olan bir meyvedir.  Bağışıklık sistemini güçlendirmek için birebirdir. Kansızlığa karşıda oldukça etkilidir.

-Sindirimi oldukça kolaydır ve kabızlığa karşı düzenli olarak tüketilmesi faydalı olacaktır.

-Göz sağlığının korunmasında etkilidir. Kansere karşı koruyuculuk sağlar.

-Kalp sağlığının korunmasında çok etkilidir.

-Yaşlanma belirtileri ile savaşmada önemli bir rol oynar.

Hamilelikte avokado yemek son derece önemlidir. Hamileler kadar bebeklerin avokado yemesi de çok faydalıdır. Ek gıdaya geçen bebeğinize avokadoyu yoğurt ile karıştırarak, yumurta ile ya da muz gibi tatlı meyveler ile karıştırarak verebilirsiniz.

Avokado ile ne yapılır

Avokado ile ne yapılır
Avokado ile ne yapılır

Salatalarınızda, ara öğünlerinizde, kahvaltılarınızda farklı tarifler ile avokadoyu tüketebilirsiniz.

Avokadolu salatalar hem lezzetli hem de besleyici olmaktadır. Üstelik bu tarif oldukça da basit! Tek yapmanız gereken yeşillikleri, peyniri ve avokado dilimlerini bir arada getirmek.

Kahvaltıda avokadoyu yumurta ile karıştırarak tüketebilirsiniz. Yada ortadan ikiye böldüğünüz avokadonun ortasına yumurtanın sarısını kırıp fırına verebilir ve çıkaracağınız zaman biraz pul biber ile kaşar ekleyebilirsiniz. Yumurtalı avokadonun lezzeti sizi memnun edecek!

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

dana yanağında parmentier tarifi

Dana Yanağı Parmentier Tarifi

Zuhal Topal İle Sofrada programında yapıldığı gününde çok beğenilen ve on puana layık görülen bir …