Asus 4k Monitör

Asus’tan 4K çözünürlükü masaüstü monitör!

Asus 4k Monitör
Asus 4k Monitör

Asus’tan 4K çözünürlükü masaüstü monitör!

Asus, üst seviye TV’lerin vazgeçilmezi 4K çözünürlüğü şimdiden PC’lere getirmeyi böyle başardı!

Asus 31.5 inç’lik 4K masaüstü monitörünü ortaya çıkardı. 3840×2160 çözünürlük sunan Asus PQ321, IGZO teknolojisi sayesinde enerji tasarrufu ve ince bir tasarım sunabiliyor.

Asus’un yeni monitörünün her grafik kartının “harcı” olmadığının altını çizmek gerekiyor. Nvidia’nın GeForce 600 ailesinden AMD Radeon HD 6000 ve 7000 serilerine, HDMI ve DisplayPort üzerinden 4K çözünürlüğü elde etmeniz mümkün. En azından bu kartlar, 4K çözünürlüğünün bant genişliğinin altından kalkabilecek HDMI 1.4 ve DisplayPort 1.2’yi destekliyorlar. Bununla birlikte 60Hz tazeleme oranı yerine sadece 30Hz ile yetinmek durumunda kalabilirsiniz.

Entegre grafik çiplerinde durum biraz daha karışık. Intel’in şu anki HD 4000 grafik çipi, en son sürücülerle 4K’yı destekliyor, ancak sadece çift DisplayPort çıkışına sahip laptop ve anakartlarda. AMD’nin Trinity APU’larının teorik olarak 4K’yı desteklemesi gerekiyor, ancak AnandTech’in raporuna göre bu çipler 4K video çözümlemeyi ve 4K video çıkışını desteklemiyorlar. Dolayısıyla iyi bir 4K desteği için bir sonraki GPU neslini beklemeniz yerinde olacaktır.

4K monitörlerin önümüzdeki sene yaygınlaşması, onlara sunulan desteğin gelişmesi bekleniyor. Asus’un bu modeli ve 39 inç’lik bir modeli ise önümüzdeki ay Computex’te gösterilecek. Fiyatı henüz açıklanmayan monitör, ilk olarak Kuzey Amerika’da Haziran sonunda satışa sunulacak.

Kaynak:http://www.veteknoloji.com/4k-masaustune-tasti-64140–0.html

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

telefon ekranını aktarma

Telefon Ekranı Bilgisayara Nasıl Aktarılır?

Herkese merhaba arkadaşlar, bu yazımızda sizlere android cihazlar için telefon ekranını bilgisayara nasıl aktarabileceğinizi ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir