nexus-7

Asus Nexus 7 Tablet Pc İncelemesi, Nasıl ve Alınmalımı

nexus-7
nexus-7

Google’ın yeni tabletlerinden bir tanesidir. Oldukça şık ve zarif bir tasarıma sahiptir.

Kutu üzerinde google’ı desteklediği belirtilmektedir. Androidin en son sürümünü kullanmaktadır. Kutu içeriğine bakıldığında en üstte cihaz bulunmaktadır. 7 inç bir ekrana sahiptir.

Yan tarafta açma kapa düğmesi, ses açma kapama düğmesi,jack girişi ve micro sd girişi bulunmaktadır.Ayrıca Şarj aleti,garanti belgesi,kullanım kılavuzu bulunmaktadır. 340 gram ağırlığı olan bu tablet oldukça hafiftir. Ram olarak 1 gb ram’e sahiptir. İşlemci olarak 1.3 ghz işlemciye sahiptir.Ön tarafta 1.2 mega piksel kameraya sahiptir.

Arka tarafta herhangi bir kamerası bulunmamaktadır.

Full hd olarak 7 inç’lik bir ekrana sahiptir. Batarya özellikleri nedeniyle 7 güne kadar kullanım imkanı veriyor. Gpu (grafik işlemcisi) 12 çekirdekli olması nedeniyle akıcı bir ekrana sahip olmasını sağlamaktadır.

Bu tablet akıcı ve hızlı bir kullanıma sahiptir. Farklı widget eklentileri ile bu tableti dahada güzel hale getirebiliyorsunuz. Kullanıcı ekleme imkanına sahip bulunuyorsunuz.

Tableti birden fazla kişi kullanıyorsa bu kişilere ait kullanıcı oluşturulabilmektedir. Performans açısından android 4.2 kurulduğunda tabletin performansı düşmektedir.İnternet tarayıcısı olarak google chrome kullanılmaktadır. Google Now uygulaması sayesinde tabletinize sesli komut verebilirsiniz.İstediğiniz siteye site ismini söyleyerek girebilmektesiniz.

Bu tablette Nexus 7 üzerinde hdmi çıkışı olmaması tabletin en büyük eksikliklerinden bir tanesidir. Bu çıkış olmaması nedeniyle tabletinizi televizyonunuza bağlama konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

telefon ekranını aktarma

Telefon Ekranı Bilgisayara Nasıl Aktarılır?

Herkese merhaba arkadaşlar, bu yazımızda sizlere android cihazlar için telefon ekranını bilgisayara nasıl aktarabileceğinizi ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir