Astım Şikayetlerinin Azaltan Bitkiler

Astım şikayetlerini azaltacak başlıca bitkiler şunlardır;

Yakıotu, Zencefil, Merzengüş, Okaliptüs, Tatula, Vebaotu, Melekotu, Kekik, Kahve, Kakule, Güzelavratotu, Akdiken, papatya, hatmi, ada çayı, ıhlamur, ökse otu, rezene, lavanta çiçeği, mercan köşk,Denizüzümü, Dişotu, Ardıç, Banotu, Çay, okaliptus yaprağı, saparna kökü, menekşe çiçeği, ardıç tohumu ve alıç çiçeği ,oğul otu, karabaş otu, mentollü nane, mine çiçeği, sığır kuyruğu çiçeği, söğüt yaprağıdır.

Kahve ve Çay ve Kakao: Kafein içeren her ürün geçerlidir. Bu bitkiler uyarıcı görevi vermektedir. Bronşları açıcı etkileri ile astımın neden bulduğu nefes darlığı şikayeti uyarıcı olarak önlemeye neden olur. Ama fazla miktar kullanınca sinirlilik ve uykusuzluk yapabilir.

Isırgan Otu: Formülü çok basittir. 1 bardak kaynamış suya demlenecek bir çay kaşığı miktarında ısırgan otu kullanınız. Bu formül etkili bronş açıcıdır. Bal ile tatlandırarak hem kokusunu hem de lezzetini tatlandırıp artırabilirsin. Hem de balın şifasından faydalanabilirsiniz.

Meyankökü: Çok lezzetli bir bitkidir.Meyankökünden hazırlayacağınız bir çayla günde 3 fincan içerek astım ve nefes darlığınızı yenebilirsiniz. Boğaz ağrısına da iyi gelmektedir.

Anason Ve Rezene: Bu iki bitkiden yapılan bir çay astım hastalarına çok iyi gelmektedir. Doktorlar genellikle bu bitkiler önerilmektedir. Sonulum yolu hastalıkları için birebir bitkidir.

Diğer bitkiler ve meyve yaprakları çay olarak da içilebilir. Ama fayda bakımından faydası azdır. Diğer bitkileri mümkünse çiğ yiyiniz.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

hametan krem yüze sürülür mü

Hametan Krem Yüze Sürülür mü?

Hametan krem yüze sülür mü? Şimdiye kadar hametan kremin bu faydalarını duymadıysanız, bu güzel kremin …

2 yorumlar

  1. Çok teşekkürler internette arıyordum çok teşekkürler astım olmak zor şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir