Arkadaşım Yok Diye Üzülmeyin!

Yalnızlık her insanın zaman zaman deneyimlediği bir süreçtir. Bazen çevremiz insanlarla dolu olsa bile yalnız hissederiz. Bu durum için kalabalıklar içerisinde yalnızım ifadesi yaygın olarak kullanılır. Ancak insanların çoğu yalnızım demekten kaçınır. Bunu ifade edersek çevremize eksiz ve güçsüz gözükmekten korkarız. Çoğu zaman yalnız olduğumuzdan yaptığımız işlerden keyif alamaz hâle geliriz. Günlük aktiviteler bile sıradan, sıkıcı gelmeye başlar. Bu durum yani yalnızlık uzarsa karamsarlık, endişeye kapılırız ve sonrasında depresyona gireriz.

Depresyona giren kişi kendini sosyal ilişkilerden ve insanlardan daha da izole eder. Yalnız kalan ve yalnız olduğu hislerini taşıyan kişiler depresyon yaşamaya yatkındırlar. Özellikle çekingen ve utangaç kişiler topluma girdiklerinde yaşadıkları ve yaşayacaklarını düşündükleri kaygı nedeniyle insani ilişkilerden uzak dururlar. Ancak insanlarla sohbet etmekten kaçındıkça bu kaygı daha da büyüyecektir ve dayanılmaz hale gelecektir. Bu nedenle utangaç kişi bu kaygılı durumların üzerine giderek insanlarla daha çok konuşulmalı ve mesajlaşmalıdır. İlk etapta sohbet odalarını kullanarak insanlarla muhabbet edebilir. Sohbet odaları insanların kendilerini, duygu ve düşüncelerini rahatlıkla ifade edebildiği, yeni dost ve arkadaş edinebildiği ortamlardır.

Gelkeyfim sitesi birçok kategorideki sohbet odalarıyla sizlere insanlarla chat yapma imkânı sunuyor. Üstelik bu hizmet için üyelerinden 2008 yılından bu yana ücret almıyor. İnternette yer alan birçok chat sitesinden farklı olarak güvenilir, ücretsiz bir hizmet anlayışıyla üyelerine hizmet vermektedir. Bu tür sitelerde tanışıp evlenen birçok çift vardır. Ancak tip sitelerin öncelikli amacı üyelerin birbirleriyle sohbet etmesini sağlamaktır. Şehir odalarında bulunduğunuz şehirdeki insanlarla tanışabilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Radyo odalarında istek şarkıda bulunabilirsiniz. Oyun odalarında ise çeşitli oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Gelkeyfim sitesine üye olmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. İnternet bağlantısı olan akıllı telefon ve tabletlerinizle siteye girerek sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Evinizde, iş yerinizde mobil uyumlu, ücretsiz olan siteye girerek arkadaşlarınızla muhabbet edebilirsiniz. Eş zamanlı sohbet uygulaması olan mIRC aracılığıyla insanlarla ücretsiz bir şekilde chat yapabilirsiniz. Daha fazla detay ve bilgi için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Su Sebili Temizliği

Su Sebil Temizliği insan sağlığının etkili şekilde korunabilmesi ve sağlıklı temiz tüketilebilir suya erişim sağlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir