anne sütünü arttırmanın doğal yolları
anne sütünü arttırmanın doğal yolları

Anne sütünü ne çoğaltır (Süt arttıran yiyecekler)

anne sütünü arttırmanın doğal yolları
anne sütünü arttırmanın doğal yolları

Emzirmek, hem psikolojik hem de biyolojik bir olaydır. Sütü bebeğine yetmeyen annelerimize anne sütünü ne çoğaltır anlatmaya çalışacağız. Emziren anneler bebeklerinin karnını doyururken pek çok farklı duyguyu da bir arada yaşamaktadır. Doğum yapan ve bebeğini kucağına alan her annenin ilk aklına gelen şey sütünün olup olmadığıdır. Anne, sütünün bebeğini doyurup doyurmayacağı konusunda endişeye kapılır. Pek çok uzman, her annenin sütünün bebeğine yeteceğini dile getiriyor. Her hangi bir sağlık sorununuz yok ise bebeğinizi mutlaka 2 yaşına kadar emzirmelisiniz. Anne sütünün faydası ve bebek gelişimine olumlu yönde katkısı vardır.

Anne Sütünü Ne Artırır?

anne sütünü ne arttırır
anne sütünü ne arttırır

Anne sütünü artıracak tek şeyin beslenme olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Öncelikle sütünüzün geleceğine inanmalısınız. Psikolojik durumunuzun iyi olması, emzirmekten zevk almanız ve vücudunuzun dinlenmesi anne sütünü artırmada oldukça etkilidir. Bu nedenler bebeğinizi her uyuduğunda siz de uyumalı ya da dinlenmelisiniz. Evde size yardım etmek isteyen kişiler varsa izin vermeli ve siz sadece bebeğinize, kendinize zaman ayırmalısınız. Mental olarak rahat olmanız ve vücudunuz da dinlenmiş olması çok önemli!

Anne sütünü artırmak için duşa girmek de doğru bir davranıştır. Özellikle ılık su hem kan dolaşımınızı hızlandırır hem de sizi rahatlatır. Duşta dairesel hareketlerle göğüslerinize masaj da yapabilirsiniz.

Bebeği emzirirken kendinize zaman ve saat sınırı koymamalısınız. Özellikle ilk zamanlarda bebeğiniz her ağladığında emzirmelisiniz. Emzirmek, bebeğinizin sadece karnını doyurmaz aynı zamanda rahatlatır.

Süt arttıran yiyecekler

anne sütünü arttıran besinler
anne sütünü arttıran besinler

Anne sütü neden azalır bilmiyorsanız size söyleyebileceğim tek şey beslenmenize dikkat etmeniz gerektiği gerçeği. Anne sütünü artıran içeceklerin en önemlisi sudur. Özellikle emziren annelere öneri olarak bol su tüketmeleri gerektiğini söyleyebiliriz. Beslenme programınızda meyve, sebzelere ve tahıl içeren gıdalara yer vermeye çalışın. Düzenli ve sağlıklı beslenme emzirirken çok önemlidir. Zengin ve vitamin, mineraller içeren bir beslenme programınız olmalı ancak kendinizi paket gıdalardan, zararlı atıştırmalıklardan, hamur işi ve tatlılardan uzak tutmalısınız. Bu sadece gereksiz kilo alımına neden olur.

Komposto, hoşaf gibi sıvıları tüketebilirsiniz. Emzirirken rezene çayı, kuru meyveler, koyu yeşil yapraklı sebzeler sütü artıran yiyecekler arasında gösterilebilir. Kuru meyveler, tatlı ihtiyacınızın da önüne geçer. Ceviz, fındık ve badem gibi kuru yemişleri tüketmeye özen gösterebilirsiniz. Güne kahvaltı ile başlamalı ve ara öğünleri, ana öğünleri atlamamalısınız.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

çin takvimi

Çin Takvimi Nedir Nasıl Cinsiyet Hesaplanır?

ÇİN TAKVİMİ NEDİR? ÇİN TAKVİMİNE GÖRE NASIL CİNSİYET HESAPLANIR? İnsanlık tarihi kadar eski olan takvimler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir