android launcher nedir

Android Launcher Nedir? Nasıl Yüklenir?

Android açık kaynak kodlu bir ekosistemdir. Dolayısıyla birçok android cihaz üreticisi akıllı cihazlarını özelleştirmek için farklı arayüzler tasarlar. Kısacası launcher diye anlatmaya çalıştığımız şey aslında başlatıcılardır.

Android cihazlarda launcher, ana ekran ve menünün yer aldığı alanı kapsayan temadır. Tema sayesinde ana ekranımızda yer alan birçok şeyi özelleştirmek mümkündür. Piyasada oldukça fazla launcher bulunmaktadır. Her birinin kendisine göre özellikleri, artıları ve eksikleri mevcuttur. Dolayısıyla indireceğiniz sistem dostu iyi bir launcher telefonunuza bambaşka bir görünüm kazandırabilir. Telefonunuzun hızını yeterli düzeyde arttırabilir veya telefonunuzun güç tüketimini azaltabilir. Bu yüzden launcher seçimi yaparken seçici davranmalısınız. İndireceğiniz launcherı telefonunuza ve ihtiyacınıza göre iyice araştırdıktan sonra indirip kurmalısınız.

Launcher Nasıl Yüklenir?

Bu soruyu sizden duyar gibiyim. Dostlar andoid işletim sistemine sahip cihazlarda launcher yüklemek oldukça kolaydır. Hoşunuza giden, indirmek istediğiniz herhangi bir laucherı Google Play Store’dan her zaman uygulama yüklediğiniz gibi yükleyip kurabilirsiniz. İndirme işlemini yaptıktan sonra kurulum aşamalarına geçiyorsunuz. Çok basit birkaç kurulum adımından sonra ana sayfa seçiminizi varsayılan ile değiştirip, uygulamaya alabiliyorsunuz. Geriye artık sizin kendinize göre yapacağınız ayarlar kalıyor.

İndirdiğiniz launcher uygulamasını kaldırmak istiyorsanız da uygulama kaldırır gibi kaldırıp telefonunuzu eski haline döndürebilirsiniz.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

xiaomi mi a2 lite alınır mı

Xiaomi Mi A2 Lite Alınır mı

Xiaomi markasının ürünlerini uzun zamandan beri takip eden birisiyim. Uzun zamandır bir Xiaomi telefon almak …