Altuğhan Cahit Vural Kimdir?

Tam adı Altuğhan Cahit Vural olan operatör doktor, 1981 yılında Ankara’da doğmuştur ve aslen Giresun Görelelidir. İlkokulu İstanbul Levent’te, liseyi Ankara Çankaya’da tamamlamış ve sonrasında 1999-2006 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimine devam etmiştir. 2006 yılında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi anabilim dalında asistanlık yapmaya başlamış olan Dr. Cahit Vural, ayrıca 2005 yılında da James Mander ile Edinburgh Western General Hospital’dabirlikte çalışma fırsatı yakalamıştır. Asistanlık süresinin 6 yılı doldurmasıyla birlikte gönüllü bir şekilde Van Erciş’e atanmış ve orada mecburi hizmetini tamamlamıştır. İstanbul Plastik Cerrahi Akademi’de Prof. Atilla Oymak, Op. Dr. Tunç Tiryaki, Op. Dr. Osman Oymak ve Op. Dr. Esin Aksungur’dan estetik cerrahi alanında eğitim almıştır. Buradaki çalışmalarının ardından Yüzyıl Hastaneler Grubu’nda görev almış ve daha sonra Medicana Çamlıca Hastanesi plastik cerrahi klinik sorumlusu olarak çalışmıştır. Dr. Cahit Vural buradan ayrıldıktan sonra Prof. Dr. Murat Türegün ile birlikte Marebelis Klinik Nişantaşı’nda  çalışmaya başlamış, eş zamanlı bir şekilde kendi kliniğini kurmuştur. Halen Or-ahayim Balat hastanesi ve kendi kliniğinde çalışmalarını devam ettirmektedir. Aynı zamanda evli ve 2 çocuk babasıdır. 

Dr. Cahit Vural Çalışmaları

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı olan Dr. Cahit Vural, estetik cerrahi, ameliyatsız estetik, medikal estetik gibi alanlarda hizmet vermektedir. Estetik cerrahi alanında endoskopik orta yüz germe, lipomatik, badem göz estetiği, vaserliposuction, burun estetiği, piezo burun estetiği, kepçe kulak ameliyatı, meme büyütme, küçültme ve dikleştirme, İtalyan burun estetiği, mini yüz germe ve karın germe ameliyatı gibi işlemleri başarıyla gerçekleştirmektedir. Ameliyatsız estetik alanında agassi ameliyatsız yanak inceltme, balık ağı estetiği, bölgesel zayıflama, kolajen ağı, kolajen ip askı-kolajen askısı, ameliyatsız vajina daraltma silhouettesoft gibi işlemleri başarıyla gerçekleştirmektedir. Medikal estetik alanında ise dudak dolgusu, karbon peeling İstanbul, hydrafacial, H100 aşısı, Kleopatra gençlik iksiri, buz lazer epilasyon, kalıcı makyaj uygulamaları (mikropigmentasyon), glutatyon, dermapen, kırışıklık tedavisi, slimlipo ve ultraformer uygulamaları gerçekleştirmektedir. Alanında bu kadar geniş bir yelpazeye sahip olan Dr. Cahit Vural, başarısı ve azmiyle de dikkatleri üzerine çekmektedir. 

Dr. Cahit Vural Çalışmaları 

Dr. Cahit Vural’ın hizmetlerinin sadece bazılarından kısaca bahsedecek olursak, üstün bir başarıdan da aynı zamanda bahsetmiş oluruz. 

Meme büyütme operasyonu:Meme bölgesine bir implant yani silikon yerleştirilir ve bu sayede meme bölgesinin hacminin belli bir oranda büyümesi sağlanır. 

Burun estetiği ameliyatı:Burunda var olan kusurların ortadan kaldırılması için işlemler uygulanır.

Liposuction uygulaması:Fazlalık olarak görülen ve bölgesel yağ birikiminden kurtulmak istenen zamanlarda uygulanan cerrahi müdahaleye denir. 

Yüz Germe: Olduğundan daha da genç gözükmek, dolgun vegergin bir yüz hattına sahip olmak, kırışıklıklardan kurtulmak ve belirgin yüz hatları oluşturmak amacıyla uygulanan işlemdir.

Dudak Dolgusu: Genellikle küçük ve ince dudaklıların tercih ettiği ancak bu durumla sınırlı kalmayıp daha dolgun dudağa sahip olmak isteyen herkes için, dolgu maddeleri kullanılarak belirgin ve olduğundan daha dolgun dudaklar ortaya çıkarma işlemi bu isimle anılır.

H100 aşısı:Nemini kaybetmiş, sarkmış, deforme olmuş, kırışıklıklar meydana gelmiş ve zarar görmüş ciltlerin nem tutma kapasitesini arttırmak için uygulanan işleme verilen addır. 

Dr. Cahit Vural Diğer Başarıları

Dr. Cahit Vural’ın uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan 2009 yılında bir, 2010 yılında 3 adet olmak üzere toplamda 4 adet makalesi bulunmaktadır. Bunun yanında ulusal hakemli dergilerde 2008 yılında 3 ve 2009 yılında 2 olmak üzere yayımlanan toplamda 5 ayrı makalesi bulunmaktadır. 2 adet poster sunumu mevcuttur. Aynı zamanda yurt içinde ve yurt dışında farklı kurs ve eğitim programlarına katılmıştır. 30. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ulusal Kongresi dahil olmak üzere, bu kongreye üst üste 5 kez katılmıştır. Bu durum 34. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ulusal Kongresi’ne de katıldıktan sonra sonlanmıştır.  Bunların yanında 2010’da Biomed(16th International BiomedicalScienceandTechnologySymposium)’e de katılım sağlamıştır. Aynı zamanda birçok TV programına da katılım göstermiş olan Dr. Cahit Vural, birçok anlamda başarısını kesin çizgilerle kanıtlamıştır. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Dr. Cahit Vural, başarıları mutlaka konuşulması gereken çok önemli doktorlardan biridir.

Daha fazlası için; https://www.cahitvural.com

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Su Sebili Temizliği

Su Sebil Temizliği insan sağlığının etkili şekilde korunabilmesi ve sağlıklı temiz tüketilebilir suya erişim sağlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir