Akrilik Boya İle Tablo Resim Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda öz abim tarafından akrilik boya ile yapılan tablo resimlerin nasıl yapıldığı hususunda önemli bilgileri sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle ihtiyacınız olan malzemeleri tek tek sayalım.

1-) 1 adet bez tablo
2-) Farklı renklerde akrilik boyalar
3-) Farklı kalınlıkta uçlara sahip fırçalar
Abimin kullandığı en küçük fırça 10/0  , en büyük fırça ise 6 numara siz kendinize göre alabilirsiniz.
4-) 1 adet palet ( resim yaparken boyayı kullanmak için )

  • Saymış olduğum malzemeler çoğu kırtasiyede satılmakta.Tablo boyutunu 40×60 ebatlarında seçerseniz daha iyi olur.Söylemiş olduğum bu tablolar ortalama 20tl ile satılmakta.
  • Akrilik boyalar ise her biri 140 ml olup 7 tl civarı bir fiyattan satılmaktadır.
  • Bu malzemelerin yanında gereken en önemli unsurlar ise sabır ve işin olmazsa olmazı biraz da yetenek 🙂

Ayrıca arkadaşlar tablo resim yapmaya yeni başlıyorsanız başlangıçta doğa manzaraları içeren kartpostallara bakarak yapmanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Akrilik boya ile tablo resim nasıl yapılır ?

  • Öncelikle kalın fırça kullanarak koyu renkleri tablonuza sürün.Örneğin çim yapacaksınız önce koyu yeşili sürün , dağ yapacaksınız ilk başta koyu kahverengi boyayla zemini oluşturun.Ardından koyu renkten açık renge doğru giderek oluşturmak istediğiniz nesneyi çizin.
  • Neden ilk başta koyu renklerle çalıştığımızı sorarsanız.Çünkü gölgelendirme yapmak ve resme gerçekçi bir canlılık kazandırmak için çizdiğiniz nesnenin rengine göre koyu tonla başlanması gerekiyor.
  • Renklerde olduğu gibi fırçayı da açık tona giderken küçültün.Detay gerektiren şeylerde küçük fırça ucu seçmeniz gerekecektir.Örneğin ağaç yaprakları çizerken ve resimde gördüğünüz gibi kazları yaparken çok ince çalışmanız gerekmekte.Ayrıca güneş veya ay yapacaksınız ışıklandırma açısından bunları da en sona bırakmanız gerekiyor.
  • Yazının başında da söylediğim gibi her şeyden önemlisi resim yapmayı sevmeniz ve sabırlı olmanız gerekiyor.Örneğin en üstteki resim 1 haftada yapıldı.Emin olun sizde severek yaptıktan sonra zamanla çok güzel şeyler çıkaracaksınız ve belki de evde hobi olarak yaptığınız resim çalışmalarını satarak güzel paralar kazanmaya başlayacaksınız.

 

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

evde orkide bakımı

Evde Orkide Bakımı Nasıl Yapılır?

Orkide, narin ve hassas çiçeklerden biridir. Özel günler için çiçek olarak akla önce orkide gelir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir