akismet alternatif eklentiler

Akismet Anti-Spam Alternatifi Eklentiler

Bu yazımızda wordpress sitelerinin vazgeçilmez eklentilerinden biri olan Akismet Anti-Spam alternatifi eklentilere göz atacağız. Bu sitemde kurulu olan akismet eklentisi çözemediğim bir nedenden dolayı aktifliğini yitirdi. Her ne kadar uğraştıysam da bir türlü spam yorumları engelleyebilecek hale getiremedim. Bununla yetinmedim başka bir mail adresi kullanarak üye olup akismet API anahtarı aldım ama sonuç değişmedi. Bana sürekli olarak bu uyarı verip duruyordu.

[vurgula renk=”kırmızı”]Bu site Akismet API anahtarını 755ddb9c43d1 kullanmaya yetkili değildir. Akismet.com adresinden yeni bir anahtar için kaydolun veya support@akismet.com ile iletişime geçin.[/vurgula]

Akismet eklentisinden yana umudum kalmadığı için akismet alternatifi eklenti arayışına girdim. Sonuç olarak şitemde şimdi akismet anti-spam alternatifi bir eklenti yer alıyor ve işimi ziyadesiyle gördüğü için hem kullandığım eklentiyi hemde alternatif eklentileri sizlerle paylaşma gereği duydum.

Spam Destroyer

Spam Destroyer eklentisi gerçekten basit ama harika bir spam yorum eklentisidir. Eklentiyi kurup etkinleştirmeniz yeterlidir. Zira herhangi bir aya gerektirmiyor. Eklenti, otomatik spam yorumları uzak tutarken orijinal yorumcuları göze çarpmaz halde tutar. Sitemde spam destroyer eklentisini kullanıyorum. Oldukça memnun kaldığımı söyleyebilirim.

Spam Destroyer eklentisi : https://wordpress.org/plugins/spam-destroyer/

Spam Master

Spam Master, kötü amaçlı spam yorum kayıtlarını ve yorumlarını durduran hızlı ve temiz bir WordPress eklentisidir. WordPress web sitelerini bilinen spam e-postalardan, etki alanlarından, IP’lerden ve sözcüklerden korumak için RBL teknolojisini (gerçek zamanlı blok listeleri) kullanır. Oldukça hafif ve siteyi yormayan bir eklenti olan spam master eklentisi de yukarıda verdiğim spam destroyer eklentisi gibi öneriyorum.

Spam Master Eklentisi : https://wordpress.org/plugins/spam-master/

Sonuç Olarak sizlerle paylaştığım bu iki eklenti de gerek işlev olarak gerekse de siteyi yormadığından dolayı indirip denemenizi öneriyorum.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

wordpress forum eklentileri

En İyi WordPress Forum Eklentileri

WordPress başlı başına bir dünya gibidir. Bu dünya içinde wordpress kullanıcıları ihtiyaçlarına göre wordpress sistemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir