Ağız ve Diş Bakımı

Ağız ve Diş Bakımı

Kişisel bakımın en önemli aşamalarından biri ağız ve diş bakımıdır. Ağız bakımında dikkat edilecek noktaları göz önünde bulundurduğunuzda sağlıklı dişlere ve ferah bir nefese sahip olabilirsiniz. Kendinizi daha özgüvenli hissetmenizde ve çevrenizle olan ilişkilerinizde gerçekten de ağız ve diş bakımı son derece önemlidir. Kişisel bakımınıza dikkat etmek ve bakım rutinlerini alışkanlık haline getirmek sizin için son derece faydalı olacaktır.

Ağız Bakımı Nasıl Olmalı?

Diş bakımı evde yapılan uygulamalardan biridir. Ancak evde sadece günlük rutin bakımınızı uygulayabilirsiniz. Ağız bakımının en önemli aşamalarından biri diş fırçalamadır. Diş fırçalama tekniklerini bilmek ve doğru biçimde dişleri fırçalamak en önemli adımlardan biridir. Düzenli diş fırçalama ile ağız ve diş bakımınızın büyük kısmını halletmiş olursunuz. Diş fırçalamak, dişlerinizi çürümelere ve tartar oluşumuna karşı korumaya ve doğal beyaz rengini korumaya yardımcı olur. Diş fırçalarken diş fırçası seçimi ve doğru diş macununu kullanmak son derece önemlidir. “Diş fırçası nasıl olmalı ve diş fırçası ne zaman değiştirilmeli?” soruları her zaman diş bakımının merak edilen sorularından olmuştur. Diş fırçasının düzenli aralıklarla değiştirilmesi gerektiğini unutmamalısınız.

Ağız Bakımında Diş İpi ve Ağız Gargarası

Her ne kadar dişlerinizi düzenli olarak fırçalasanız da diş fırçasının erişemediği yerler olabilir. İşte diş ipi kullanımı tam da bu sırada son derece önem kazanır. Diş fırçası ile temizleyemediği ara yüzeylerin temizlenmesinde diş ipi kullanmak oldukça etkili olacaktır. “Diş ipi nasıl kullanılır?” diye merak ediyor olabilirsiniz. Diş ipi kullanımında hassas ve nazik olmaya özen göstermelisiniz. Aksi halde diş eti kanamalarına yol açabilirsiniz.
Diş bakımında ağız gargarası kullanmak hem genel temizlik açısından hem de ferah bir temizlik açısından önem arz etmektedir.

Diş Hekimine Ne Zaman Gidilir?

Evde günlük ve düzenli diş bakımınızı yapsanız dahi kontrol amaçlı 6 ay gibi belirli zaman aralıklarıyla diş hekimine görünmeniz tavsiye edilir. Bununla birlikte diş eti hassasiyeti, diş eti kanaması, ağız kokusu, dişlerde ağrı ve sızlama gibi sorunlar yaşıyorsanız en kısa zamanda diş hekiminizi ziyaret etmelisiniz. Ağız ve diş ile ilgili yaşadığınız sorunların önlemini ya da tedavisini erkenden hallederseniz dişlerinizin sağlığı konusunda önemli bir adım atmış olursunuz.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Saç Gürleştiren Maske

Saç dökülmesi, saç hacminin zamanla azalmasına sebep olur. Altında yatan herhangi bir hastalık ya da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir