aynı anda dans eden robotlar

1069 Robot Aynı Anda Dans Ederek Dünya Rekoru Kırdı

Çinli şirket tamı tamına 1069 robotu aynı anda dans ettirerek Guinnes Rekorlar Kitabına adını yazdırmayı başardı. aynı anda dans eden robotlar

Bu kitaba kimler girmedi ki. Dişiyle kepçe çekenler, alev püskürenler, en uzun boylusu, en kısa boylusu ve aklınıza gelmeyecek bir çok olay ve yetenek ile bu rekorlar kitabına girmeyi başardılar.

Bu sefer olayımız biraz farklı, rekorlar kitabına giren Çinli bir şirket ve bunu 1069 tane “Dobi” isimli robotu aynı anda dans ettirerek başardı.

Çok gerekli miydi derseniz, çokta hayata bir şey kattığı söylenemez.

WL Intelligent Technology şirketinin “Dobi” ismini verdiği bu robotlar, şarkı söyleyebiliyor, dans edebiliyor, futbol oynayabiliyor ve çeşitli komutlara karşılık veriyor. Bu komutlar sağa dön, sola dön, ileri git, geri git gibi standart basit komutlardan oluşuyor.

Robotlar öyle pek işe yarar bir şeyler yapmıyor. 47.3 cm boyundaki Dobilerin kırdığı bu rekoru geçtiğimiz yıl Ever Win Company isimli robot üreten bir firma tarafından 1007 robotla kırılmıştı.

Dobi isimli bu robotun bence en önemli özelliği dengesi gibi duruyor. Gördüğüm kadarıyla robot teknolojisinde denge olayını büyük çoğunlukta çözmüşler gibi. Çünkü dobi aynı zamanda koşabiliyor da.

 

İşte rekorlar kitabına giren 1069 Tane Robotun aynı anda dans videosu;

Hakkında: hbilgic

Ayrıca Kontrol Et

huawei y9 prime

Huawei Y9 Prime 2019 Özellikleri ve Türkiye Satış Fiyatı

Huawei Y9 Prime 2019 Özellikleri ve Türkiye Satış Fiyatı Geçtiğimiz günlerde Türkiye ye giriş yapan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir