Pomat Ve Krem Formları Arasındaki Fark Nedir?

26 Aralık 2013
16.704 kez görüntülendi

Pomat Ve Krem Formları Arasındaki Fark Nedir?

Merhaba Arkadaşlar,

Bütün ilaçların kullanım alanına göre farklı formları bulunuyor. Ben bu yazımda cildiyede kullanılan iki ilaç formundan bahsetmek istiyorum.Pomat ve krem…

Deri hastalıklarında kullanılan ilaçların üzerinde yazan krem ve pomat ne anlama geliyor?

İlacın krem formu derideki hastalığın deri alt tabakalarına kadar var olmaması durumunda yani sadece derinin üst tabakasında mevcut olması durumunda kullanılır. Krem formundaki ilaç derinin alt tabakalarına kadar emilip etki göstermez. Sadece üst tabakasında tedaviyi sağlar.

İlacın Pomat formu ise deri hastalığının derinin alt tabakalarında da var olaması durumunda kullanılır. Pomat formundaki ilaçlar derinin alt tabakalarına kadar emilerek buralarda da etkisini gösterir ve deri alt tabakalarında da tedaviyi sağlar.

Ayrıca dipnot olarak söylemek isterim ki; kullanacağınız pomat ya da krem kortizol içerikli ise üst üste 3 gün kullandıktan sonra mutlaka 3 gün ara vererek tedaviyi tamamlayın. Dermatoloji doktoru tarafından verilmiş bir bilgidir :)

Sağlıkla kalın…

Bir önceki yazımız olan Hemoroid (Basur) Nedir? başlıklı makalemizde basur nedir, basur tedavisi ve hemoroid nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Pomat Ve Krem Formları Arasındaki Fark Nedir? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

su kacagi bulma
su kacagi bulma
tikaniklik acma